Достапни линкови

Партиите да примаат донации само додека трае изборната кампања


Партиите да примаат донации само додека трае изборната кампања
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:21 0:00

Државниот завод за ревизија и овие избори ќе ги следи по старите правила. Директорот на Заводот, Максим Ацевски вели дека тие предлагаат да се оневозможи партиите да добиваат донации по завршувањето на изборниот процес, оти, како што вели, кога е познат победникот секој донатор сака да донира на партијата која победила.

Категории

XS
SM
MD
LG