Достапни линкови

Рашковски нема да поднесе оставка


Рашковски нема да поднесе оставка
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:50 0:00

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски потврди дека гласот на аудиоснимката која одекна како бомба во дел од медиумите е негов, но дека ќе ја почека правната разрешница на целиот случај, која според него треба да докаже дека совесно ја извршувал својата работа.

Категории

XS
SM
MD
LG