Достапни линкови

Раскрвавени, но не поразени: Украинските трупи се борат во Соледар и покрај руските тврдења за победа

Украинските војници во Соледар и Бахмут ги одбиваат московските трупи во жестоки борби додека Русија тврди дека победила.

Фоторепортерот на РСЕ, Серхи Нужненко и фоторепортерот на Ројтерс, Олександр Ратушњак ги снимија овие фотографии од војната на 14-15 јануари.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG