Достапни линкови

Раселени Украинци се враќаат дома

Локалните власти соопштија дека десетици илјади луѓе кои побегнале од зафатената област Доњецк во Украина се враќаат во своите домови во близина на првите линии на фронтот. Некои што се враќаат велат дека животот далеку од дома бил или прескап или премногу непријатен.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG