Достапни линкови

Рансомвеар и како да се заштитите


Рансомвеар и како да се заштитите
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Хакери деновиве ја нападнаа американската компанија Касеја за да изнудат откуп од над 1.000 компании. Се појавија детали дека бандата која била поврзана со Русија ја пробила заштитата на Касеја чиј софтвер го користат многу фирми во светот, За каков вид на напад станува збор и како да се заштите?

Категории

XS
SM
MD
LG