Достапни линкови

Рамазан среде пандемија

Стотици милиони муслимани низ целиот свет го започнаа светиот месец Рамазан под строги ограничувања за да се спречи ширењето на коронавирусот. Некои земји ги повикуваат своите граѓани да не постат за да можат да останат здрави и покрај пандемијата.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG