Достапни линкови

Ралповски - „Неработна недела“ за манипулација на работниците


Ралповски - „Неработна недела“ за манипулација на работниците
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:47 0:00

Законот за неработна недела во оваа форма нема да ги подобри правата на работниците и служи само за нивна манипулација, затоа што дава можност сите работници да работат. Почнавме со 32 дејности, па 38, па на крај 42, па помошни дејности, па услужни дејности за тие што треба да работат, вели претседателот на КСС Благоја Ралповски.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG