Достапни линкови

Ракометот е груб и во женската конкуренција


Ракометот е груб и во женската конкуренција
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Младата 25 годишна ракометарка Моника Јанеска 12 години се занимава со ракомет, од кои седум професионално, а личниот рекорд и е 15 голови во еден натпревар. Игра во Турција и во македонската женска репрезентација. Што има да порачаа таа?

XS
SM
MD
LG