Достапни линкови

Разочарувањето на Борел околу ветото на Бугарија


Разочарувањето на Борел околу ветото на Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Три последователни самити на ЕУ денеска и утре ќе го одредат степенот на европското единство. Високиот претставник на ЕУ Жозеп Борел пред почетокот на самитот ЕУ- Западен Балкан изрази разочарување во врска со можноста за почнување преговори со Македонија и Албанија.

Категории

XS
SM
MD
LG