Достапни линкови

Радост и страв - новороденчиња во време на пандемија


Радост и страв - новороденчиња во време на пандемија
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:20 0:00

Пандемијата влијае врз здравјето на родилките и новородените, се наведува во глобална студија, која споредувајќи ги резултатите на бремените жени лани со претходните години, заклучува дека штетата од ковид-19 била уште поизразена во помалку богатите земји.

Категории

XS
SM
MD
LG