Достапни линкови

Радев: Ова е победа на нашата желба за правда


Радев: Ова е победа на нашата желба за правда
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Актуелниот претседател на Бугарија Румен Радев, според излезни анкети, победи на изборите за претседател и освои нов петгодишен мандат и покрај рекордно ниската излезност. Тој по изборите изјави дека победила желбата на народот за промени.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG