Достапни линкови

Работници во Чернобил откриваат: Руските окупаторски војници покажале знаци на труење со радијација


Работници во Чернобил откриваат: Руските окупаторски војници покажале знаци на труење со радијација
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Вработените во нуклеарната централа во Чернобил велат дека руските војници покажале знаци на труење со радијација за време на нивната окупација. Тие велат дека некои развиле огромни плускавци и повраќале откако ги игнорирале предупредувањата за копање ровови во радиоактивна почва. За време на нивното повлекување, руските сили заробија околу 170 Украинци, вклучително и офицери на украинската национална гарда кои ја штитеа електраната.

Категории

XS
SM
MD
LG