Достапни линкови

Путин на парадата за Денот на победата


Путин на парадата за Денот на победата
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Рускиот претседател Владимир Путин присуствуваше на главната парада на Денот на победата на Црвениот плоштад во Москва. Русија ја покажа својата воена моќ на годишниот настан на 9 мај. Во обраќањето, Путин ја поздрави победата на Црвената армија над нацистичка Германија во 1945 година, но не спомена каква било улога на западните сојузници.

Категории

XS
SM
MD
LG