Достапни линкови

Против кого се бореле партизаните на 11 Октомври 1941?


Против кого се бореле партизаните на 11 Октомври 1941?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Колку граѓаните знаат кој празник се слави секоја година на 11 Октомври? Против кого се бореле партизаните во Втората Светска Војна? Како тие реагираат на изјавите на бугарските политичари кои бараат бришење на зборот „окупатори“ од историските учебници и споменици.

XS
SM
MD
LG