Достапни линкови

Протест пред парламентот на Црна Гора: „Не ја даваме државата“


Протест пред парламентот на Црна Гора: „Не ја даваме државата“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Приврзаници на патриотски организации протестираа пред парламентот на Црна Гора против, како што велат, спроведувањето на големосрпска политика и едноверна Црна Гора. Новата власт во Црна Гора најави измени на Законот за слобода на вероисповед, усвоен од претходната власт, а во врска со потеклото на имотот на верските заедници. Тогаш протестираа про-српските сили, сметајќи дека се врши атак врз Српската православна црква.

Категории

XS
SM
MD
LG