Достапни линкови

Протест пред парламентот на Србија


Протест пред парламентот на Србија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Денеска се одржа конститутивната седница на новиот состав на Парламентот на Србија. Пред Парламентот, пак, се одржа протест на мала група луѓе против новите пратеници. Демонстрантите сметаат дека изборите што се одржаа на 21-ви јуни не беа фер и демократски. Голем дел од опозицијата не учествуваше на изборите, на кои, партијата на претседателот Вучиќ освои 188 места од вкупно 250.

Категории

XS
SM
MD
LG