Достапни линкови

Протест на приватните превозници: Исполнување на барањата или уште поголема блокада

Приватните автобуски превозници денеска, 28 ноември 2022, ја блокираа крстосницата кај Мавровка, во поширокиот центар на Скопје, настојувајќи да ги добијат парите што, според нив, им ги должат ЈСП и Град Скопје. Ако не им се исполнат барањата, велат, ќе ја прошират блокадата и на друг места


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG