Достапни линкови

Протести и апсења во Русија


Протести и апсења во Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Во повеќе градови во Русија и денеска имаше протести за ослободување од затвор на рускиот опозиционер Алексеј Навални. Полицијата ги апсеше демонстрантите, обидувајќи се да ги спречи протестите.

Категории

XS
SM
MD
LG