Достапни линкови

Протести во Тирана против Вучиќ и Отворен Балкан


Протести во Тирана против Вучиќ и Отворен Балкан
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Поддржувачите на поранешниот албански премиер Сали Бериша синоќа во Тирана протестираа против иницијативата Отворен Балкан и посетата на српскиот претседател Александар Вучиќ на Албанија. Бериша го нарекува Вучиќ „Гебелс на Милошевиќ“ поради тоа што бил министер за информации за време на војната во Косово.

Категории

XS
SM
MD
LG