Достапни линкови

Протести во светот поради ограничувањата против ковид-19

Од Канада до Австралија, демонстранти во многу земји низ светот излегоа на улиците за да протестираат против ограничувањата против ковид-19 во текот на викендот од 12 до 13 февруари 2022 година. Настаните беа инспирирани од протестите на возачите на камиони во Канада со барање да се стави крај на мерките против ковид-19.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG