Достапни линкови

Протести во САД поради неизвесноста по изборите

Луѓе излегоа на улиците во повеќе градови во САД барајќи фер пребројување гласови како реакција на неизвесните изборни резултати еден ден по затворањето на избирачките места.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG