Достапни линкови

Протестите во Белорусија низ фотографии

Демонстрантите и безбедносните сили се судрија низ Белорусија по претседателските избори во земјата на 9 август. Победата на авторитарниот претседател Александр Лукашенко нашироко се смета за фалсификувана.

Луѓето протестираа во Минск, Хомел и Витшеск на 10-11 август.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG