Достапни линкови

Продолжува егзодусот од Кабул

Авганистански бегалци почнаа да пристигнуваат во Германија, Франција и други земји, бидејќи евакуацијата продолжува од Кабул по падот на главниот град во рацете на талибанските милитанти.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG