Достапни линкови

Продолжуваат протестите против воениот удар во Бурма

Воените водачи на Мјанмар ѝ го продолжија притворот на премиерката Аунг Сан Су Ќи, чиј притвор требаше да истече во понеделникот. Во меѓувреме протестите продолжуваат да ја тресат оваа југоисточна азиска земја по воениот удар на почетокот на овој месец.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG