Достапни линкови

Продолжуваат жестоките ракетирања меѓу Израел и Газа

Висок функционер на Хамас предвиде прекин на огнот во конфликтот меѓу Израел и Хамас за неколку дена, иако нападите меѓу израелските воени сили и милитантната група што владее со Газа продолжуваат со несмален интензитет.

Од почетокот на борбите, според палестинските здравствени власти, убиени се 228 лица. Израелските власти соопштија дека бројот на жртвите во Израел е 12.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG