Достапни линкови

5 поенти за актуелниот израелско – палестински конфликт


5 поенти за актуелниот израелско – палестински конфликт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Израел и палестинците го обновија конфликтот, најжесток во последните години. Светските лидери повикуваат на воздржаност поради опасноста од голема ескалација, која може да прерасне во војна.

Категории

XS
SM
MD
LG