Достапни линкови

Продолжуваат жестоките протести низ Казахстан

Во Казахстан е прогласена вонредна состојба поради насилните демонстрации. Протестите во Казахстан кои првпат избувнаа на 2 јануари по наглото зголемување на цените на течниот гас се интензивираат. На 5 јануари, една владина зграда беше запалена, а воени возила се префрлија во центарот на Алмати.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG