Достапни линкови

Продажба на гаџети на советските шпиони

Целокупната колекција од шпионскиот музеј на КГБ во Њујорк, кој беше отворен во јануари 2019 година, но минатата година беше затворен поради пандемијата, ќе биде во центарот на аукцијата во Калифорнија на 13 февруари.

Минијатурни фотоапарати, микрофони скриени во пакувања цигари, пенкала и прстени, па дури и заб исполнет со отров се дел од продажните предмети.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG