Достапни линкови

Пробивање на браната Нова Каховка - Сателитски снимки „пред и потоа“

Сателитските снимки направени пред и по уништувањето на браната Нова Каховка го покажуваат катастрофалното влијание на големите поплави предизвикани од уривањето на структурата што се протегаше на реката Днепар во јужна Украина.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG