Достапни линкови

„Прифатете го хендикепот како предизвик“


„Прифатете го хендикепот како предизвик“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Македонскиот пливач Андреј Стојаноски може да се пофали со полни полици медали од домашни и странски натпревари. Но и со тоа дека успеал во хендикепот да види предизвик, па тоа што е глувонем не му претставува никаква пречка во постигнување на резултати и успеси. Сака да ги мотивира останатите млади со хендикеп да не се откажуваат, а институциите да најдат повеќе време за грижа за лицата со хендикеп.

Категории

XS
SM
MD
LG