Достапни линкови

Природата меѓу потребата на енергија и профит


Природата меѓу потребата на енергија и профит
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:31 0:00

На Балканот многу мали хидроцентрали, малку енергија од нив, а голем субвенциониран профит. Во темата на неделата видео приказни од Македонија и Албанија. Како до чиста вода, здрава животна средина и остварување на потребата од енергија?

Категории

XS
SM
MD
LG