Достапни линкови

Палестинците го слават примирјето, Израелците воздржани


Палестинците го слават примирјето, Израелците воздржани
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Примирјето меѓу Израел и Палестинците стапи во сила, а и двете страни тврдат дека ќе го почитуваат. Беше склучено со посредување на Египет. Во конфликтот, кој избувна на 10-ти мај, загинале 232 Палестинци и 12 Израелци.

Категории

XS
SM
MD
LG