Достапни линкови

Претседателот бара правна и политичка одговорност


Претседателот бара правна и политичка одговорност
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Шефот на државата Стево Пендаровски упати четири барања до надлежните поврзано со аферата Рекет. Меѓу нив, тој побара ефективна и брза истрага и ако има докази да се поднесат обвиненија за сите, без разлика дали се на власт или не. Претседателот покрај кривично правна бара и политичка одговорност.

XS
SM
MD
LG