Достапни линкови

Пресуди за „Таргет-Тврдина“


Пресуди за „Таргет-Тврдина“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Масовното нелегално прислушување од 2008 до 2015 се случувало во Управата за безбедност и контраразузнавање(УБК), а целиот процес го организирал екс шефот на УБК, Сашо Мијалков, кој во тој период бил многу моќен, потврди Судот со денешната пресуда за „Таргет-Тврдина“. Мотивот бил да се има контрола над целото општество. Мијалков е осуден на 12 години затвор и до правосилност на пресудата ќе биде во притвор во „Шутка“.

Категории

XS
SM
MD
LG