Достапни линкови

Преспанско Езеро се повлекува, сушата зема данок, но одговорни се и земјоделците


Преспанско Езеро се повлекува, сушата зема данок, но одговорни се и земјоделците
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:01 0:00

Сушните есен и зима, без дождови и снег, како и наводнувањето на земјоделските површини, го намалуваат нивото на водата на Преспанското Езеро. Тоа претставува закана за целиот еколошки систем на Преспанскиот регион. Преспанчани бараат помош, но ќе има ли акција за негова заштита?

Категории

XS
SM
MD
LG