Достапни линкови

Преку вулгарности до младите фанови


Преку вулгарности до младите фанови
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Писателката Дијана Дурлевиќ вели дека не привлекла млади читатели со своите книги, па стиховите ги преточила во рап музика како Dijana OG. Она што ги привлекло младите се и вулгаризмите во песните и експлицитната гестикулација во спотовите, одлика на многу рапери. Раперите „немаат проблем со тоа“, на многу млади тоа им е нормално изразување, а комуниколозите предупредуваат - слободата на говор е многу важна, но има граница после којашто е време за тревога

Категории

XS
SM
MD
LG