Достапни линкови

Предизвик за САД и Западот: Кинескиот претседател во Кремљ


Предизвик за САД и Западот: Кинескиот претседател во Кремљ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Три дена откако беше обвинет од меѓународниот трибунал за воени злосторства во Украина, рускиот претседател Владимир Путин ќе бара повеќе од кога било да покаже солидарност од неговиот кинески колега Си Џинпинг кога ќе го пречека во Москва во понеделник.

Категории

XS
SM
MD
LG