Достапни линкови

Предизборно Косово: Нема коронавирус за време на изборите

Стотици луѓе присуствуваат на предизборните митинзи на Косово, без маски и физичко растојание. Не се забележани средства за дезинфекција. Врз основа на најновата одлука на Владата за мерки против ковид-19 на најмногу 30 лица им е дозволено да се соберат во затворени простории, до 50 на јавни места.

Единствената институција што ги казнува политичките партии за ваквото однесување е Општинското собрание на Приштина.

Погледнете примери за кршење на мерките на претставниците на политичките партии во галеријата. Фотографиите самите партии ги објавија на социјалните мрежи.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG