Достапни линкови

Прва меѓувладина конференција - скринингот почнува


Прва меѓувладина конференција - скринингот почнува
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Отворајќи ја конференцијата Јан Липавски, министер за надворешни работи на Чешка која претседава со Европската унија изјави: „Пристапните преговори што ги почнуваме денеска со Северна Македонија ќе бидат ригорозни и напорни. Според него, следната Меѓувладина конференција ќе се одржи без одлагање и други политички услови откако Македонија ќе ги изврши уставните измени, односно внесувањето на Бугарите во Уставот.

Категории

XS
SM
MD
LG