Достапни линкови

Прва лекција на првачињата – платите на учителите


Прва лекција на првачињата – платите на учителите
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Првачињата на првиот школски ден се запознаа со битката на нивните учители за повисоки плати.Имено во Скопје во едни училишта се одвиваше штрајкот организиран од Синдикатот за Образование и Наука, а во други имаше само прием на првачињата, но без наставна програма.

Категории

XS
SM
MD
LG