Достапни линкови

Првата авганистанска пилотка која го запре сонот:„Ќе летам повторно“


Првата авганистанска пилотка која го запре сонот:„Ќе летам повторно“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Мохадезе Мирзаи стана првата пилотка на авиокомпанија во Авганистан, помалку од една година пред Талибанците да ја преземат власта. Нејзината кариера ненадејно застанала додека бегала од родната земја, исплашена од режимот. Сега во Бугарија, Мирзаи се надева дека еден ден ќе се врати во својата татковина и ќе продолжи да ги следи своите соништа.

Категории

XS
SM
MD
LG