Достапни линкови

Православни божиќни прослави среде пандемија

Старите традиции и обичаи се соочуваат со актуелните проблеми низ целиот православен христијански свет. Како православните верници го прославија Божиќ?

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG