Достапни линкови

По ракетниот напад врз железничката станица во источна Украина


По ракетниот напад врз железничката станица во источна Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Тела на загинати и крв лежат на земја по денешниот ракетен напад на железничка станица во источниот украински град Краматорск, која се користелa за евакуација на цивили. Локален спасувачки работник за АФП изјави дека над 30 лица загинале во нападот.

Категории

XS
SM
MD
LG