Достапни линкови

Британија во изолација, почнува вакцинирање и во земјите на ЕУ


Британија во изолација, почнува вакцинирање и во земјите на ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Забрана за патување во и од Велика Британија поради мутација на Ковид 19, кој се шири побргу. Во земјите членки на ЕУ наскоро ќе почне вакцинирање со вакцината на Фајзер и Бајонтех. Во САД, одобрен тест на Ковид 19 во домашни услови.

XS
SM
MD
LG