Достапни линкови

Последно збогум за Кралицата

Британија, светските лидери и членови на кралското семејство од целиот свет денеска се збогуваат со кралицата Елизабета на државен погреб со неповторливa величественост. Тоа е првиот државен погреб по смртта на премиерот Винстон Черчил во 1965 година.
Во историската Вестминстерска сала во Лондон изутрината заврши четиридневното оддавање почит во кое стотици илјади луѓе чекаа во редици да минат покрај ковчегот на 96 годишниот монарх кој помина седум децении на британскиот трон


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG