Достапни линкови

Посветла иднина на Дојранското езеро


Посветла иднина на Дојранското езеро
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

По критичниот период во 1990-тите години, Дојранското езеро има зголемен водостој и повеќе риба. Со тоа е подобрен статусот и на дојранската риба и на самото езеро. Но, екологистката Петра Поп Ристова вели дека се уште има загадувачи на езерото.

Категории

XS
SM
MD
LG