Достапни линкови

Поречкиот крај толку блиску, а така далеку


Поречкиот крај толку блиску, а така далеку
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

На 50 километри од Скопје се наоѓа Поречкиот крај, но најкратикот пат кој води дотаму е преку заштитеното подрачје Јасен, дом на балканскиот рис и на други диви животни. Патот може да се користи само во три термини лето и два термини зима. Жителите велат дека крајот не се развива поради тоа што немаат функционален пат.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG