Достапни линкови

Поповски: Кој и колку испорачува од советниците знае премиерот


Поповски: Кој и колку испорачува од советниците знае премиерот
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:51 0:00

За тоа кој, колку испорачува од советниците, знае премиерот Зоран Заев и тој оценува, вели министерот без ресор задолжен за комуникации, транспарентност и отчетност, Роберт Поповски во неделното интервју на Радио Слободна Европа. Според него, премиерот многу внимателно го слуша гласот на јавноста и ги оценува луѓето што ги ангажирал и затоа сега има измени во советниците во неговиот кабинет.

Категории

XS
SM
MD
LG