Достапни линкови

Поплави, мувла и оштетени ѕидови во Државниот архив


Поплави, мувла и оштетени ѕидови во Државниот архив
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Чуварот на најважните документи Државниот архив на секој пороен дожд се соочува со поплави. Штетите се видливи, а вработените велат дека немаат основни услови за работа. Институцијата неколку пати се жалела и побарала помош од Владата, но одговор не добила.

Категории

XS
SM
MD
LG