Достапни линкови

Неколкумина загинати и десетици исчезнати во поплавите во Германија


Неколкумина загинати и десетици исчезнати во поплавите во Германија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Најмалку шест лица загинаа, а повеќе од 50 се водат за исчезнати во поплавите во западна Германија, соопшти денеска полицијата. Силните врнежи од дожд низ западна Германија предизвикаа штета на имотите, затворање на автопатите, масовни евакуации и неколку жртви во текот на ноќта.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG